Velik deo rada našeg udruženja Otvoreni krug Novi Sad fokusiran je na primenu tehnika telesne muzike i telesnih perkusija u svakodnevnoj praksi pedagoga u osnovnim školama u Srbiji i regionu: učiteljica i učitelja, nastavnika srpskog/maternjeg jezika, muzičke i fizičke kulture. Predstavićemo vam neke od programa koje smo realizovali krajem prošle i početkom 2022. godine i najaviti programe koji nas očekuju u ovoj godini.
Edukaciju Osnove i primena tehnike telesne muzike u storytelling-u za pedagoge smo realizovali u saradnji sa OŠ Siniše Glavaševića u Vukovaru u četiri radionice. Na prvoj smo se upoznali sa tehnikom telesnih perkusija i telesne muzike, tema druge radionice je bila Koreografije za telesnu muziku i tehnike za uključivanje đaka, treće Telesna muzika i storytelling, a na četvrtoj je tema bila Kombinacija kamišibaj ili neke druge storytelling tehnike sa tehnikom telesne muzike.
Pročitajte članak koji smo napisali nakon prve radionice.
Ukoliko vas zanima da istu ili sličnu edukaciju održimo i u vašoj školi, kontaktirajte nas.
Razgovor sa stručnjacima, LOTREC centar, Zrenjanin
Ovo onlajn predavanje – radionica realizovano je krajem 2021. godine u saradnji sa LOTREC centrom Zrenjanin i udruženjima CEKOM i BAZAART. Razgovor je moderirala Daliborka Putić Berarov, a u razgovoru su učestvovali pedagozi iz OŠ Vuk Karadžić iz Zrenjanina.
U septembru su isti pedagozi imali prilike da dovedu decu na koncert Stonogica brojalica u Kulturnom centru Zrenjanina. Koncert je u isto vreme bio i radionica telesne muzike, a Susret sa stručnjacima je logičan sledeći korak u upoznavanju pedagoga sa telesnom muzikom, kao i pomoć u primeni tehnike u nastavi.
Buduće edukacije i seminari u 2022. godini
U junu očekujemo rezultate konkursa ZUOV-a, gde smo sa našim parterom, Ekološkom predškolskom ustanovom Stonogica iz Sremske Mitrovice predali na akreditaciju seminar Brojalice i telesna muzika kao sredstvo rada u razvoju govora predškolskog deteta. Seminar će trajati dva dana, nakon čega će biti potrebno da učesnici osmisle i primene vežbe sa seminara u ustanovi u kojoj rade. Ukupno trajanje seminara će biti 24 sata (3 x 8 h), a tome će biti jednak i broj bodova koje će ostvariti učesnici nakon obuke.
Ukoliko vas zanima da ovu ili neku drugu formu edukacije održimo i u vašoj ustanovi, kontaktirajte nas.